úterý 29. července 2014

Úklid bez chemie

Úklid bez chemie? Je to možné!

Každý z nás se denně potýká se skvrnami. Následně pak hledáme v nepřeberném množství čistících prostředků ten pravý. Bohužel bychom museli mít v domácnosti velké množství těchto prostředků, protože každý působí na něco jiného.Ale co třeba vyzkoušet obyčejný citron? Nebudeme z něj vařit čaj, jen nabízíme pár tipů na čistou domácnost. Díky vysokému obsahu kyselin působí stejně jako silné antibakteriální, deodorační, bělící či dezinfekční prostředky.

Rozzáří vodovodní baterie

Čistá citronová šťáva snadno prostoupí i do těžko dostupných míst a rozpustí usazené a zaschlé zbytky mýdla a mastnoty. Zároveň lze použít i na povolení všelijakých kovových ložisek a podobně. Pro lesk a čistotu povrchu baterií vytvořte směs vody a citronu, naneste ji a nechte asi 5 minut působit, pak jen omyjte a budete překvapeni, jaký dostane baterie šmrnc.

Perfektně vydezinfikuje mikrovlnou troubu

V mikrovlnce ohříváme, pečeme nebo vaříme. Všechny výpary z jídel se v ní mísí a zalézají kamsi do jejich útrob. Časem ucítíme při otevření mikrovlnky zápach. A to je právě čas použít citronovou dezinfekci! Naplňte misku nebo hrnec, který běžně používáte do mikrovlnky horkou vodou a vložte do něj na tenké plátky nakrájený citron. Zapněte troubu na nejvyšší výkon a po dobu jedné minuty vařte. Kyselina citronová zabije bakterie a teplo zafunguje jako zvlhčovač vzduchu, tím se uvolní zápach a mastnota z jídla. Poté troubu umyjte a vytřete dosucha.

Příště poradíme:

Jak dostat skvrny z oblečení