pátek 21. listopadu 2014

Ukázka z generálního úklidu v Brně

Tak a je to, další vyčištěná domácnost

Zákazníky máme rádi, takže se nebojíme udělat i něco navíc. A dokonce se nebojíme i přiznat chybu.

První kontakt

Zákazník se na nás obrátil telefonicky s požadavkem o nepravidelný úklid. Ten chápeme jako že například "chcete uklidit po večírku" do řekněme "akceptovatelného" stavu. Po několika dobře mířených otázkách bylo rozpoznáno, že půjde o větší úklid tj. likvidaci vodního kamene, mastnoty, plísně aj. takže generální úklid.

Co na to majitelé?

Majitelé zdravyuklid.cz se práce rozhodně nebojí a tak si občas docela umějí přidělat starosti.

Odhad práce

Byt v rodinném domě 25 m2 původní záměr zákazníka nepravidelný úklid. Dva lidi 3-4 hodiny a musí být hotovo. Tedy celkem maximálně 8 hodin práce.

Akce

Hrůza, zděšení a rozvod :) nikoliv to je silné slovo. Odhad byl jasně mimo. Aby ne, když ho děláte po telefonu. Takže začneme a uvidíme.....

8:30 - příjezd, dva pracovníci
8:50 - vybalení prostředků a techniky, prohlídka
9:00 - plán práce
10:00 - stěhování všech věcí z linky na čistou plochu
11:00 - klepání koberců, umytí nábytku a oken místnosti na spaní, vyleštění ploch. Dále ošetření všech ploch se sklonem k plísni roztokem. Nastříkání kuchyňské linky prostředkem Cleamen 210 Gastron pro odmaštění. Vytažení plynového sporáku, vypnutí ledničky, likvidace biologického materiálu.
12:00 - nástřik sporáku prostředkem Cleamen 240 na trouby a grily. První vlna čištění linky včetně tekutého písku pro eliminaci matných kusů, prachu aj.
13:00 - zahájení čištění koupelny, odmaštění všech ploch, ruční odstranění biologických nánosů na dlaždičkách, aplikace chemie do WC na likvidaci špíny uvnitř, vyčištění toaletní mísy zvenku, opětovná aplikace na plíseň. Ošetření baterií od vodního kamene a vyleštění.
14:00 - opětovné mytí kuchyňské linky mýdlovým roztokem, likvidaci zbytků písku. Dočištění ploch mezi panty kartáčky. Umytí všech polic v lince. Umytí radiátorů Cleamen 100/200.
15:00 - odmaštění a vyčištění ledničky. Vnitřní i vnější části. Aplikace dezinfekce Sintobac do všech vnitřních částí ledničky. Dále poslední omytí linky vodou a úplné odstranění chemie. Aplikace dezinfekce do všech částí vnitřních prostor linky.
16:00 - umytí všeho nádobí, vrácení polic do linky a ledničky, vrácení nádobí zpět do původních pozic. Umytí dřevěného obložení a částečná impregnace.
17:00 - setření podlah Cleamen 122.
17:20 - ukončení, sbalení.

Odhad?

3 hodiny / dva lidi

Skutečnost?

Téměř 9 hodin / dva lidi což je 18 hodin práce.

Řešení?

Kompromis, zákazník viděl rozdíl a byl s naší prací spokojený. Veškeré naše přestávky jsou odpočítány. Takže nakonec po dohodě zákazník zaplatil 13 hodin práce a naše firma dopracovala úklid i za cenu přesčasů.

A jak to vypadalo?